Zalety oraz wady pobierania pożyczek poza bankiem.

  • Możliwość komentowania Zalety oraz wady pobierania pożyczek poza bankiem. została wyłączona
  • Finanse

Przychodzi z biegiem życia taka chwila, gdy zaczyna brakować pieniędzy. Właśnie wtedy należy przemyśleć,jaką metodą je uzyskać.Istnieje trochę możliwości do wybrania. Po pierwsze zaciągnięcie kredytu w placówce bankowej. Jednak, w sytuacji gdy przeszłość zarejestrowana w BIK nie jest zbyt optymistyczna, bank może nie zgodzić się na udzielenie świadczenia. Wówczas optymalnie jest zdecydować się na chwilówkę w firmie prywatnej. Przekonajmy się, jakie istnieją wady i zalety takiego rozwiązania.

Rozpocznijmy od mniej przyjaznych stron. Fundamentalną wadą pożyczki pozabankowej okazuje się jej bardzo wysokie oprocentowanie. Niepaństwowe przedsiębiorstwa chcą bardzo często zarobić niemało pieniędzy na pożyczkobiorcy. Często bywa tak, że roczna stopa oprocentowania osiąga próg nawet kilkudziesięciu punktów procentowych. Ponadto, wielokrotnie trzeba także ponieść wszelkiego rodzaju dodatkowe opłaty, których wydaje się, że umowa nie obejmuje. Właśnie dlatego tak kluczowe jest czytanie podpisywanych dokumentów.

Czas na zalety, których także można kilka wymienić. Przede wszystkim nie trzeba posiadać zaświadczenia o pozytywnej historii kredytowej. Prywatne firmy świadczą kredyty nawet osobie, która w przeszłości miała problem z długami. Poza tym bardzo szybko można uzyskać potrzebne pieniądze. Wystarczy użyć odpowiedniej strony internetowej, a w niektórych przypadkach tylko przesłać zgłoszenie sms-owe.

Fundusze kilka chwil później pojawiają się już na koncie.

To, czy warto rozważać pożyczki poza instytucjami bankowymi, zależy od danej jednostki. Każdy z nas jest w różnej sytuacji życiowej i ma różne potrzeby. Potencjalny kredyt powinno się dopasować do swoich.

Sprawdź więcej: Pożyczka online